Laser neodymowo-yagowy (Nd:YAG) Q-Swich


Co to jest?

Ten rodzaj laseru doskonale sprawdza się w usuwaniu zmian naczyniowych i zmian zawierających ciemny barwnik, ponieważ cechuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu i o bardzo wielkiej energii –Najlepiej falę o długości 532 nm pochłania hemoglobina, która jest barwnikiem krwi i melanina – brązowy barwnik w skórze.


Przygotowanie do zabiegu:

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Zabieg można wykonać najszybciej po 3-4 tygodniach od ostatniego opalania. Należy też pamiętać, aby odstawić napary z dziurawca, oraz skonsultować czy aktualnie przyjmowane leki posiadają w składzie substacje, które powinny być odstawione.


Kiedy warto i jak Ci pomoże

Leczenie tym typem laseroterapii szczególnie skuteczne jest kiedy występują:

teleangiektazjie (naczynka) na nogach i twarzy oraz żyły siateczkowate
jeziorka żylne
oporne naczyniaki płaskie typu “port wine stain”
grzybica paznokci
brodawki
usuwanie tatuażu
przebarwienia
Usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Generalnie tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych, chyba że znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie.


Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ból z nim związany jest minimalny, jednak jego odczuwanie jest uzależnione od Państwa indywidualnych predyspozycji. Można zminimalizować dyskomfort zażywając środek przeciwbólowy po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.


Przeciwwskazania:

choroby krwi
przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwpłytkowych
zmiany zakrzepowe na kończynach
opryszczka w stanie aktywnym
czynne nowotwory
ciąża
okres karmienia piersią
aktywne, ropne zmiany skórne
świeża opalenizna


Zalecenia pozabiegowe:

Miejsce zabiegowe należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces. Miejsce po zabiegu może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach.

DR. DAMIAN
Centrum Medyczne

GDAŃSK, ul. Kartuska 354

DR. DAMIAN
Kosmetologia i masaże lecznicze

GDAŃSK, ul. Czopowa 11/1

Recepcja

Poniedziałek-Piątek: 10:00-18:00
Sobota-Niedziela: Zamknięte

PARTNER