MASAŻE – OFERTA



Masaż klasyczny

Najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masaż. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masażu (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wibracja). Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia czy też przyśpieszenia usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masażyści wykonują odpowiednie ruchy na powierzchni mięśni używając do tego specjalnych balsamów, kremów czy olejków. Może być bardzo delikatny i odprężający. Często stosowany jako wprowadzenie do „świata masaży”


Masaż Szwedzki

W trakcie tego relaksującego masażu masażyści stosują długie, posuwiste ruchy, ugniatają mięśnie pleców i wykonują na nich ruchy kołowe. A to wszystko po to, by rozluźnić lekko napięte mięśnie. Poza rozluźnieniem mięśni i zmniejszeniem napięcia, masaż szwedzki może również poprawić krążenie. Zaleceany jeśli chcesz pozbyć się lekkiego lub średniego napięcia z pleców lub ramion.


Masaż leczniczy kręgosłupa

Ma na celu oddziaływanie na tkanki pacjenta przez odpowiednie ugniatanie i naciskanie dłońmi lub palcami. Jest dobrym rozwiązaniem przy pojawiających się bólach kręgosłupa oraz mięśni i więzadeł, które go otaczają. Ich właściwe wzmocnienie i rozluźnienie jest podstawą profilaktyki zdrowych pleców.


Masaż relaksacyjny /odprężeniająco-regenerujący/

Zmniejsza napięcie mięśni, a także sprawi, że będziemy naprawdę wypoczęci. Masaż relaksacyjny przy pomocy naturalnych olejków eterycznych skierowany jest w stronę odpowiednich potrzeb osoby masowanej. Terapeuta może wykorzystać podczas tego masażu różnego rodzaju oleje powodujące relaks, energetyzację, redukcję stresu czy przywracające równowagę organizmu itp. Jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych w aromaterapii jest lawenda. Masaż relaksacyjny jest odpowiedni szczególnie dla osób narażonych na stres.


Masaż tkanek głębokich

Skierowany jest do głębszych warstw mięśni oraz tkanki łącznej. W tej technice siła nacisku przez masażystę dobierana jest indywidualnie, w zależności od napięcia tkanek. Tempo jest powolne, a ilość użytego środka poślizgowego znikoma. Nacisk w masażu tkanek głębokich prowadzony jest pod kątem 45 stopni, co pozwala na rozciągnięcie masowanej tkanki. Naczynia krwionośne i nerwy mają wtedy również zdolność do rozciągania się czy przesuwania. Terapeuta działa z wielką precyzją palpacyjną. Stosuje się go w przewlekłych bólach mięśniowych, powtarzającym się przemęczeniu, w problemach postawy ciała lub podczas powrotu do zdrowia po różnego rodzaju urazach. Pacjenci często po tego rodzaju masażu czują ból od jednego do dwóch dni po zabiegu, ponieważ głównym celem masażu tkanek głębokich jest zmniejszenie ograniczeń w ruchomości mięśni oraz w ich strukturze. Masaż tkanek głębokich idealnie rozluźnia chroniczne napięcie, może też poprawić zasięg ruchu.


Masaż sportowy

To wariacje na temat masażu szwedzkiego. Mają one na celu uśmierzenie dolegliwości spowodowanych powtarzaniem tych samych ruchów i pomagają osobom aktywnym w szybszej regeneracji ze stresu i kontuzji. Zapewnia krótszy czas regeneracji po treningach, zwiększony zasięg ruchu i poprawa wyników. Zalecany u osób regularnie uprawiających sport lub ćwiczących i chcących utrzymać swoje ciało w jak najlepszej kondycji.


Terapia punktów spustowych

Ma na celu rozluźnienie chronicznego napięcia zlokalizowanego głęboko w tkance mięśniowej. Ale podczas gdy masaż tkanek głębokich świetnie radzi sobie z napięciem na większej powierzchni, masaż punktów spustowych znajduje zastosowanie w bólach promieniujących z jednego lub kilku punktów. Uśmierza ból spowodowany rwą kulszową, problemami ze stożkiem rotatorów, sztywnymi stawami, zapaleniem powięzi podeszwowej czy innymi schorzeniami. Masaż punktów spustowych znany jest z tego, że trochę boli.


Indyjski Masaż Głowy

Znany jako Ayurweda i opiera się na tradycyjnych formach masażu praktykowanych w Indiach jako rodzinny rytuał przynoszący ulgę, a także wzmacniający więzi rodzinne Głowa pokryta jest siatką mięśni. Stres, który codziennie przeżywamy, powoduje sztywnienie tych mięśni. Mamy wrażenie noszenia za małego kasku ściskającego naszą głowę. Czujemy się przytłumieni, boli nas głowa, nie możemy się skoncentrować. Usztywnione mięśnie głowy upośledzają krążenie krwi, blokując odżywienie włosa. Regularny masaż wzmacnia korzenie włosów i poprawia krążenie krwi pod skórą głowy, co wzmacnia mieszki włosowe. Podczas zabiegu opracowuje się mięśnie tej partii ciała, gdzie stres dosięga znaczących grup mięśni. Masuje się głowę, twarz, szyję, ramion, barki, górną część pleców. Wspomaga leczenie bóli i szumów usznych, bóli oczu, bóli szczęki, migreny, bezsenności, łysienia. Powoduje uczucie wyciszenia, uwalnia od niepokoju, podnosi poziom koncentracji. Redukuje depresję, poczucie przygnębienia, zmęczenie psychiczne

• przynosi natychmiastową ulgę w ostrych i przewlekłych napięciach mięśni szyi i ramion,
• rozluźnia mięśnie czaszki,
• stymuluje utlenieniu mózgu,
• poprawia wydajność układu krążenia i układu limfatycznego w przeciążonych mięśniach, co sprzyja lepszemu odżywieniu tkanek i szybszemu usuwaniu toksyn z organizmu,
• uelastycznia i przywraca płynność ruchów w zablokowanych stawach,
• relaksuje całe ciało


Tajski masaż stóp (refleksologia)

Refleksologia zwana też refleksoterapią nie jest zwykłym masażem relaksacyjnym stóp. To starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację refleksów zlokalizowane na stopach. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską, każdemu refleksowi odpowiada narząd, układ czy gruczoł. Refleksolog, odblokowując ścieżki energetyczne, poprawia dopływ energii CHI do odpowiadających refleksom narządów. Harmonizuje w ten sposób krążenie energii w całym ciele, co jest drogą do przywrócenia zdrowia – w aspekcie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Refleksologia stóp jest metodą łagodzenia stresu poprzez wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego odprężenia.

• obniża napięcie mięśni nóg i stóp,
• usuwa zastoje limfy oraz wody w organizmie,
• zmniejsza uczucie „ciężkich nóg”,
• redukuje zmęczenie
• poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych (poprzez uciskanie zakończeń nerwowych).
• poprawia rytm i jakość snu – zmniejsza bezsenność


Peeling do ciała

usuwa obumarły naskórek i zanieczyszczenia, przyspieszając tym samym proces odnowy. Ułatwia on prawidłowe wchłanianie się wszystkich kosmetyków pielęgnacyjnych pozwala utrzymać gładką i promienną skórę na co dzień. Mikro-masaż przyspiesza krążenie krwi, dotlenia tkanki i poprawia strukturę skóry. Stosowanie peelingów pomaga w niwelowaniu niedoskonałości skóry, uelastycznieniu i ujędrnianiu jej. Doskonale sprawdza się w terapiach antycellulitowych, usuwaniu przebarwień, chroni również przed wrastającymi włoskami po depilacji oraz zapobiega zapaleniu mieszka włosowego

DR. DAMIAN
Centrum Medyczne

ul. Kartuska 354
80-125 GDAŃSK

Recepcja

Poniedziałek-Piątek: 08:00-18:00
Sobota: 10:00-14:00
Niedziela: Zamknięte

PARTNER