Peeling fenolowy


Peeling fenolowy


Czym jest peeling fenolowy Easy Phen?

Easy Phen należy do zabiegów peelingujących o bardzo silnym i efektywnym działaniu na granicy brodawkowej i siateczkowej skóry właściwej. Jest to jeden z najgłębiej działających peelingów, stosowany w medycynie estetycznej już od XX wieku. Peelingi głębokie stosuje się na skórę twarzy – jest to najlepiej sprawdzające się miejsce do przeprowadzania peelingu Easy Phen Light, gdyż zawiera dużo gruczołów łojowych biorących udział w regeneracji skóry.


W skład peelingu wchodzi:
 • fenol 15, 30 lub 60%
 • kwas TCA
 • 4- alfahydroxykwasy
 • saponiny
 • antyoxydanty
Peeling Easy Phen należy do grupy peelingów głębokich.

Facelifting z peelingiem fenolowym Easy Phen – wskazania do zabiegu

Zabieg na celu ma likwidację wielu odmian blizn, jakie zostają na skórze (blizny po trądziku, blizny po młodzieńczych zmianach skórnych, blizny pozabiegowe, blizny powypadkowe). Ponadto peeling fenolowy świetnie radzi sobie nawet z głębokimi zmarszczkami i bruzdami. Może być stosowany wokół delikatnej skóry oczu i ust. Peeling Easy Phen Very Light będzie wybawieniem dla Pacjentów z silnymi przebarwieniami na twarzy, powstającymi wskutek długotrwałego opalania się, złej diety, stresującego i męczącego trybu życia, stosowania używek i niektórych kosmetyków. Zabieg Easy Phen Very Light jest odpowiedzią na wiele dręczących problemów skórnych – wykonuje się go raz, aby przez nawet kilka lat cieszyć się wspaniałymi efektami!


Peeling fenolowy – przeciwwskazania

Peeling fenolowy to peeling chemiczny, dlatego istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Najważniejsze z nich to:
 • ciąża;
 • nieleczona i zaawansowana cukrzyca;
 • ciężkie schorzenia serca, nerek i wątroby;
 • nowotwory złośliwe;
 • aktywny trądzik.
 • choroby serca
 • zaburzenia rytmu sercaJak należy się przygotować do peelingu głębokiego Easy Phen?

Pacjent musi specjalnie przygotować się do zabiegu:

• 6 tygodni przed zabiegiem pacjent musi stosować wysokoprocentowy retinol w kremie
• na 2 tygodnie przed zabiegiem nie poddawać się zabiegom na twarz, w tym peelingom i zabiegom z kwasami;
• nie opalać się, także sztucznie, na 7 dni przed planowanym zabiegiem;
• 5 dni przed zabiegiem zacząć stosować kremy z silnym filtrem anty UV.


Jak przebiega zabieg z użyciem peelingu fenolowego Easy Phen?

Przed zabiegiem miejsce leczenia zostaje odpowiednio przygotowane przez lekarza, a po zabiegu zabezpieczone kremem antyoxydacyjnym. Na początku lekarz dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę. Następnie dzieli twarz na 5 obszarów i na każdy z nich nakłada roztwór peelingu. Przed nałożeniem na każdy kolejny obszar preparatu konieczne jest odczekanie około 10 minut. Na zakończenie zabiegu, na poszczególne obszary twarzy nakładana jest maska.

Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym z monitowaniem podstawowych funkcji życiowych.

Jak działa peeling głęboki Easy Phen ?

W czasie zabiegu warstwy skóry zostają zniszczone aż po środkową część siateczkową skóry właściwej. Uszkadzany jest w zabiegu Easy Phen naskórek, warstwa rogowa, ziarnista, kolczysta, skóra podstawna, warstwa brodawkowata. Uszkodzenia te są planowane i stanowią mechanizm pozbywania się zmarszczek, blizn i przebarwień ze skóry, nawet uszkodzeń posłonecznych. Fenol używany w zabiegu pozwala penetrować w głąb skóry, a przy tym nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia u pacjenta. W preparacie peelingującym nie ma alkoholu, są za to składniki roślinne, które łagodzą i pielęgnują. Preparat stymuluje dodatkowo proces tworzenia się kolagenu i włókien elastycznych w skórze, które zanikają z czasem. Pozwalają one zachować młodość na dłużej.


Easy Phen – rekonwalescencja i zalecenia pozabiegowe

Peeling fenolowy działa głęboko, dlatego okres rekonwalescencji trwa do 10 dni. Przez ten czas pacjenci powinni zrezygnować ze swoich codziennych zajęć i wziąć urlop wypoczynkowy, w trakcie którego naskórek będzie mocno się złuszczać, a skóra regenerować. Również po zabiegu, przez okres 2 miesięcy, zaleca się stosowanie preparatów z wysokim filtrem anty UV i unikanie silnych promieni słonecznych oraz sztucznego opalania.


Jak długo utrzymują się efekty peelingu głębokiego?

Efekty jednego zabiegu utrzymują się nawet do kilku lat.


Ile zabiegów peelingu fenolowego Easy Phen należy wykonać, aby zobaczyć efekty?

W większości przypadków wystarczy wykonanie już jednego zabiegu, aby zaobserwować efekty.Peeling fenolowy Easy Phen jest wspaniałą alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Znacznie bezpieczniejszy i z mniejszą liczbą powikłań, wykonany w profesjonalnym gabinecie, zadziała niczym zaklęcie przywracające młodość, piękny wygląd i pozbywające się nieestetycznych zmian skórnych.


Działania niepożądane po głębokim peelingu fenolowym

Działaniem niepożądanym peelingu fenolowego może być wydłużenie odstępu QT i związane z nim zaburzenia rytmu serca. Należy unikać wykonywania zabiegów u pacjentów przyjmujących leki wydłużające ten odstęp. Innym powikłaniem może być tworzenie się blizn. Przy wyjątkowo wiotkich powiekach dolnych może powstać wywinięcie powieki. Przed zabiegiem wykonujemy test z pociągnięcia w celu uniknięcia tego typu powikłań. Z innych powikłań ocznych może dojść do podrażnienia spojówki oka przez kontakt łez z peelingiem w trakcie zabiegu. Z tego powodu należy osuszać wewnętrzne kąciki oczu w trakcie zabiegu, czy też może dojść do podrażnienia spojówki przez opary. Należy stosować maści lub żele zabezpieczające oko. Zakażenie występuje bardzo rzadko. Przy pojawieniu się bólu, obrzęku, wysięku, czy gorączki po 48 h od zabiegu wskazane jest podanie antybiotyku. Zaleca się okołozabiegowe stosowanie acyklowiru w celu zmniejszenia możliwości infekcji wirusem opryszczki. Przebarwienia pozapalne utrzymują się zwykle mniej niż 6 miesięcy. Leukoderma (zbielenie skóry) może powstać w miejscach nadmiernego włóknienia podnaskórkowego i jest nieodwracalna. Była obserwowana po zastosowaniu bardzo stężonych mieszanek fenolu i oleju krotonowego. Obecnie nie jest obserwowana. Rumień twarzy jest normalną reakcją i jest związany z procesem gojenia. Może utrzymywać się nawet do 3 do 6 miesięcy w zależności od głębokości działania peelingu.

Kontynuuj czytanie

PLÉSYR


PLÉSYR

- Your key to Beauty

Czy terapia PLÉSYR przeznaczona jest dla mojej skóry?

Terapia lecznicza PLÉSYR przeznaczona jest dla skóry ze zmarszczkami, skóry wiotkiej, trądzikowej, z rumieniem, trądzikiem różowatym, atopowej i alergicznej oraz odwodnionej. Jest to również zabieg z zakresu pre-aging - dzięki terapii PLÉSYR możesz na dłużej zatrzymać jej sprężystość, blask i poziom nawilżenia.

Na jaką okolice stosuje się PLÉSYR?

Terapia lecznicza PLÉSYR przeznaczona jest do skory twarzy, szyi i dekoltu.
Na czym polega zabieg PLÉSYR?

Zabieg PLÉSYR to innowacyjny zabieg kosmetologiczny oparty na zaawansowanej technologii łączącej ze sobą dwa rodzaje sił - ultradźwięki i prąd, które pomagają utrzymać mięśnie twarzy w odpowiedniej kondycji oraz wspomagają transport substancji aktywnych w głąb Twojej skóry.

Czy do zabiegu używane są specjalne kosmetyki?

Tak. Do zabiegu używamy specjalistycznych szwajcarskich dermokosmetyków PLÉSYR, opracowanych przez wyspecjalizowanych inżynierów, dzięki czemu mamy pewność, że wszelkie substancje użyte w nich są czyste laboratoryjnie, a ich użycie nie jest przypadkowe. Każda substancja ma swoją wyjątkową cechę, dzięki czemu terapia lecznicza PLÉSYR jest tak skuteczna.
Jak wyglada procedura zabiegowa PLÉSYR?

Zabieg PLÉSYR to 4 złote zasady:
1. Dokładny demakijaż i peeling dobrany przez kosmetologa w sposób indywidualny.
2. Dobór i aplikacja specjalistycznego serum PLÉSYR.
3. Dobór i aplikacja biocelulozowej maski w płacie PLÉSYR.
4. Umiejscowienie urządzenia PLÉSYR wraz z zastosowaniem optymalnej mocy urządzenia oraz dobranie i aplikacja odpowiedniego kremu.
Jak często powinnam stosować zabieg PLÉSYR?

Terapię PLÉSYR można porównać do ćwiczeń w siłowni - to właśnie szczególnego rodzaju trening mięśni twarzy jak również pobudzenie wszystkich struktur skóry do regeneracji. Warto wiec wykonywać ten zabieg w odstępach 2-3 tygodniowych, aby zachować skórę w możliwie najlepszej kondycji przez cały rok.
Jaka jest cena jednego zabiegu?

Cena zabiegu PLÉSYR to koszt 440 zł przy czym w cenie zabiegu otrzymujesz zestaw mini-produktów do pielęgnacji domowej wystarczającej na 7-10 dni terapii.

Czy istnieje możliwość zamowienia kremów do pielęgnacji domowej?

Tak, oczywiście - zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem PLÉSYR ........ bądź zakup produktów na miejscu w naszej klinice.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

W naszej klinice odpowiedni specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, w którym przedstawi wskazania oraz przeciwskazania do wykonywania zabiegu, jeśli jednak wolisz poznać je samodzielnie oto najważniejsze z nich:

⁃ rozrusznik serca
⁃ duże metalowe implanty w kościach
⁃ aparat słuchowy
⁃ aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa
⁃ aktywna opryszczka
⁃ choroba nowotworowa
⁃ padaczka
⁃ ciąża i karmienie piersią.


W jaki sposób mogę umówić się na zabieg?
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego - nasze recepcjonistki z przyjemnością umówią Ciebie na zabieg PLÉSYR :).

Kontynuuj czytanie

Masaż - oferta

MASAŻE – OFERTAMasaż klasyczny

Najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masaż. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masażu (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wibracja). Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia czy też przyśpieszenia usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masażyści wykonują odpowiednie ruchy na powierzchni mięśni używając do tego specjalnych balsamów, kremów czy olejków. Może być bardzo delikatny i odprężający. Często stosowany jako wprowadzenie do „świata masaży”


Masaż Szwedzki

W trakcie tego relaksującego masażu masażyści stosują długie, posuwiste ruchy, ugniatają mięśnie pleców i wykonują na nich ruchy kołowe. A to wszystko po to, by rozluźnić lekko napięte mięśnie. Poza rozluźnieniem mięśni i zmniejszeniem napięcia, masaż szwedzki może również poprawić krążenie. Zaleceany jeśli chcesz pozbyć się lekkiego lub średniego napięcia z pleców lub ramion.


Masaż leczniczy kręgosłupa

Ma na celu oddziaływanie na tkanki pacjenta przez odpowiednie ugniatanie i naciskanie dłońmi lub palcami. Jest dobrym rozwiązaniem przy pojawiających się bólach kręgosłupa oraz mięśni i więzadeł, które go otaczają. Ich właściwe wzmocnienie i rozluźnienie jest podstawą profilaktyki zdrowych pleców.


Masaż relaksacyjny /odprężeniająco-regenerujący/

Zmniejsza napięcie mięśni, a także sprawi, że będziemy naprawdę wypoczęci. Masaż relaksacyjny przy pomocy naturalnych olejków eterycznych skierowany jest w stronę odpowiednich potrzeb osoby masowanej. Terapeuta może wykorzystać podczas tego masażu różnego rodzaju oleje powodujące relaks, energetyzację, redukcję stresu czy przywracające równowagę organizmu itp. Jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych w aromaterapii jest lawenda. Masaż relaksacyjny jest odpowiedni szczególnie dla osób narażonych na stres.


Masaż tkanek głębokich

Skierowany jest do głębszych warstw mięśni oraz tkanki łącznej. W tej technice siła nacisku przez masażystę dobierana jest indywidualnie, w zależności od napięcia tkanek. Tempo jest powolne, a ilość użytego środka poślizgowego znikoma. Nacisk w masażu tkanek głębokich prowadzony jest pod kątem 45 stopni, co pozwala na rozciągnięcie masowanej tkanki. Naczynia krwionośne i nerwy mają wtedy również zdolność do rozciągania się czy przesuwania. Terapeuta działa z wielką precyzją palpacyjną. Stosuje się go w przewlekłych bólach mięśniowych, powtarzającym się przemęczeniu, w problemach postawy ciała lub podczas powrotu do zdrowia po różnego rodzaju urazach. Pacjenci często po tego rodzaju masażu czują ból od jednego do dwóch dni po zabiegu, ponieważ głównym celem masażu tkanek głębokich jest zmniejszenie ograniczeń w ruchomości mięśni oraz w ich strukturze. Masaż tkanek głębokich idealnie rozluźnia chroniczne napięcie, może też poprawić zasięg ruchu.


Masaż sportowy

To wariacje na temat masażu szwedzkiego. Mają one na celu uśmierzenie dolegliwości spowodowanych powtarzaniem tych samych ruchów i pomagają osobom aktywnym w szybszej regeneracji ze stresu i kontuzji. Zapewnia krótszy czas regeneracji po treningach, zwiększony zasięg ruchu i poprawa wyników. Zalecany u osób regularnie uprawiających sport lub ćwiczących i chcących utrzymać swoje ciało w jak najlepszej kondycji.


Terapia punktów spustowych

Ma na celu rozluźnienie chronicznego napięcia zlokalizowanego głęboko w tkance mięśniowej. Ale podczas gdy masaż tkanek głębokich świetnie radzi sobie z napięciem na większej powierzchni, masaż punktów spustowych znajduje zastosowanie w bólach promieniujących z jednego lub kilku punktów. Uśmierza ból spowodowany rwą kulszową, problemami ze stożkiem rotatorów, sztywnymi stawami, zapaleniem powięzi podeszwowej czy innymi schorzeniami. Masaż punktów spustowych znany jest z tego, że trochę boli.


Indyjski Masaż Głowy

Znany jako Ayurweda i opiera się na tradycyjnych formach masażu praktykowanych w Indiach jako rodzinny rytuał przynoszący ulgę, a także wzmacniający więzi rodzinne Głowa pokryta jest siatką mięśni. Stres, który codziennie przeżywamy, powoduje sztywnienie tych mięśni. Mamy wrażenie noszenia za małego kasku ściskającego naszą głowę. Czujemy się przytłumieni, boli nas głowa, nie możemy się skoncentrować. Usztywnione mięśnie głowy upośledzają krążenie krwi, blokując odżywienie włosa. Regularny masaż wzmacnia korzenie włosów i poprawia krążenie krwi pod skórą głowy, co wzmacnia mieszki włosowe. Podczas zabiegu opracowuje się mięśnie tej partii ciała, gdzie stres dosięga znaczących grup mięśni. Masuje się głowę, twarz, szyję, ramion, barki, górną część pleców. Wspomaga leczenie bóli i szumów usznych, bóli oczu, bóli szczęki, migreny, bezsenności, łysienia. Powoduje uczucie wyciszenia, uwalnia od niepokoju, podnosi poziom koncentracji. Redukuje depresję, poczucie przygnębienia, zmęczenie psychiczne

• przynosi natychmiastową ulgę w ostrych i przewlekłych napięciach mięśni szyi i ramion,
• rozluźnia mięśnie czaszki,
• stymuluje utlenieniu mózgu,
• poprawia wydajność układu krążenia i układu limfatycznego w przeciążonych mięśniach, co sprzyja lepszemu odżywieniu tkanek i szybszemu usuwaniu toksyn z organizmu,
• uelastycznia i przywraca płynność ruchów w zablokowanych stawach,
• relaksuje całe ciało


Tajski masaż stóp (refleksologia)

Refleksologia zwana też refleksoterapią nie jest zwykłym masażem relaksacyjnym stóp. To starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację refleksów zlokalizowane na stopach. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską, każdemu refleksowi odpowiada narząd, układ czy gruczoł. Refleksolog, odblokowując ścieżki energetyczne, poprawia dopływ energii CHI do odpowiadających refleksom narządów. Harmonizuje w ten sposób krążenie energii w całym ciele, co jest drogą do przywrócenia zdrowia – w aspekcie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Refleksologia stóp jest metodą łagodzenia stresu poprzez wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego odprężenia.

• obniża napięcie mięśni nóg i stóp,
• usuwa zastoje limfy oraz wody w organizmie,
• zmniejsza uczucie „ciężkich nóg”,
• redukuje zmęczenie
• poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych (poprzez uciskanie zakończeń nerwowych).
• poprawia rytm i jakość snu – zmniejsza bezsenność


Peeling do ciała

usuwa obumarły naskórek i zanieczyszczenia, przyspieszając tym samym proces odnowy. Ułatwia on prawidłowe wchłanianie się wszystkich kosmetyków pielęgnacyjnych pozwala utrzymać gładką i promienną skórę na co dzień. Mikro-masaż przyspiesza krążenie krwi, dotlenia tkanki i poprawia strukturę skóry. Stosowanie peelingów pomaga w niwelowaniu niedoskonałości skóry, uelastycznieniu i ujędrnianiu jej. Doskonale sprawdza się w terapiach antycellulitowych, usuwaniu przebarwień, chroni również przed wrastającymi włoskami po depilacji oraz zapobiega zapaleniu mieszka włosowego

Kontynuuj czytanie

Więcej artykułów…

DR. DAMIAN
Centrum Medyczne

GDAŃSK, ul. Kartuska 354

DR. DAMIAN
Kosmetologia i masaże lecznicze

GDAŃSK, ul. Czopowa 11/1

Recepcja

Poniedziałek-Piątek: 10:00-18:00
Sobota-Niedziela: Zamknięte

PARTNER